Zalotna rozmowa lub romantyczny taniec? A może założenie profilu na portalu randkowym lub wirtualny seks? Gdzie mieści się granica pomiędzy flirtem a zdradą? Tak naprawdę każdy może postrzegać niektóre sprawy zupełnie inaczej. Wszystko uzależnione jest od wychowania, temperamentu oraz bliskości z osobą, z którą pozostaje się w związku.

Początkowa fascynacja a trwałość związku

Wiele par po pewnym czasie może zauważyć, że początkowa satysfakcja, jaka odczuwana była w związku z poznawaniem osoby, powoli zanika. Znudzenie sprawia, że niektóre osoby dążą do czegoś nowego, czegoś satysfakcjonującego i nieznanego. Dawniej związek mógł być stabilny, a zakochani robili wszystko razem. Z czasem jednak więź zaniknęła, a jej miejsce zajęła frustracja z powodu zauważania kolejnych wad u partnera, czy też partnerki. Kiedy brakuje bliskości i zrozumienia, każda rozmowa przekształca się w kłótnię, która tylko przybliża parę do kryzysu lub nawet do zakończenia związku, który jeszcze niedawno zapowiadał się obiecująco.

Bezpieczny flirt?

Każda osoba potrzebuje uznania i adoracji ze strony drugiej osoby. Mowa tutaj oczywiście zarówno o kobietach, jak i mężczyznach. Kiedy rozmawiamy z kimś, korzystamy z chwili. Niektóre osoby kokietują, inni opowiadają dowcipy, a jeszcze inni stosują grę słów. Gdzie jednak są granice? Bardzo często decydujemy się na pokazanie z lepszej strony w sposób automatyczny. Popularne stało się dodawanie zdjęć na portale społecznościowe, które nierzadko bywają wyretuszowane, a kreowana iluzja na zdjęciach ma się nijak do rzeczywistości.

Flirt a zdrada

Niestety pomiędzy flirtem a zdradą z psychologicznego punktu widzenia jest bardzo cienka linia, którą łatwo przekroczyć. Zazwyczaj wtedy, kiedy zauważa się zainteresowanie z drugiej strony, rozbudza się wyobraźnia i miłe spojrzenia, gesty, czy rozmowę z drugą osobą można potraktować na wyrost. Osoby czujące się w związku samotne mogą dzięki takiemu zainteresowaniu wdać się w romans, aby chociaż na chwilę załagodzić ból i poczucie niepewności w związku. To pochopna decyzja. Miło jest czuć się atrakcyjnym i pożądanym, jednak definicja flirtu jest bardzo subiektywna. Dla niektórych osób rozmowa to już zdrada natomiast dla innych zdrada ma wymiar jedynie cielesny.

Dlaczego ludzie flirtują?

To bardzo proste. Chcą czuć się atrakcyjni i pożądani. Kiedy zainteresowanie najbliższej osoby spada, wówczas poczucie samotności i odrzucenia sprawia, że dana osoba ma ochotę na szykanie pocieszenia u innych. Dla niektórych flirt z drugą osobą to zabawa i dreszczyk adrenaliny ze względu na bycie niezauważonym. Nowy partner zazwyczaj nasila bodźce, co sprawia, że staje się on atrakcyjny.

Trudne konsekwencje

Warto pamiętać, że flirt ma różne konotacje. Konsekwencje mogą być bardzo bolesne, dlatego warto powstrzymać się w odpowiednim momencie. Flirt nie może być receptą na problemy w związku. Często to niestety zdrada dopiero otwiera oczy i zmusza do refleksji na temat związku. To, czy związek przetrwa próbę czasu, zależy od chęci i zaangażowania partnerów.

Sprawdź stronę uwodzenie.org i dowiedz się, jak poderwać dziewczynę, jak flirtować, jak podnieść pewność siebie – zobacz!

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.